עמוד הבית חוקת מפלגת העבודה
 

חוקת מפלגת העבודה

PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
עורך ראשי    חמישי, 30 אוקטובר 2008 17:35
Share

חוקת מפלגת-העבודה הישראלית המעודכנת, כולל תיקונים וגרסאות היסטוריות.

במאמץ לייצור שקיפות מרבית, עבור פעילי מפלגת העבודה - מפורסם כאן עותק של חוקת מפלגת העבודה הרשמית (כולל עדכונים בכתב יד של דודו פדות) וכן התיקונים שהתווספו לה בין התאריכים 30.10.2012 וה19.07.2015. חוקת ברק הדרקונית, בוטלה במושב ועידה מיוחד שהתקיים בתאריך 27.3.11 והוחזרה למקומה החוקה הישנה בתופסת תיקונים זמניים וזאת עד לתיקון חוקה חדשה ומעודכנת.

מוצגים - עותק הצעת אהוד ברק (מאי 2009) ועותק טיוטת הצעה לחוקה מפלגת העבודה של איתן כבל (ינואר 2008). העותקים אינם רשמיים ואין לראות בהם פרסום רשמי של מפלגת העבודה.

גרסאות ותיקונים

חזרו לבקר, כדי להתעדכן בנוסחים חדשים ועדכונים נוספים של חוקת מפלגת העבודה.

עודכן לאחרונה ב- רביעי, 04 אוקטובר 2017 10:59
 
Comments (4)
4 שלישי, 24 נובמבר 2009 19:00
guest
שלום וברכה.
איך יתכן שאין למפלגת אתר נורמאלי
באינטרנט בו ניתן להתפקד, כמו שיש
לרוב המפלגות?
3 שישי, 29 מאי 2009 14:51
הפרולטר {אסף הלחמי}
פרשתי מהמפלגה? מה עשיתי בדיוק?!
חוץ מאשר לבקר במילים את ההתנהלות של היו"ר שלא מאפשר פתחון פה למבקרים אותו וחוץ מהעבודה שהוא מציע טיוטת חוקת מפלגה שמבטלת את כלל המוסדות וממנה אותו לשליט בלעדי ללא יכולת השמעת דעה אחרת ושונה?
אני בסה"כ רוצה להשאר במפלגה הזו ולא קורא לפילוג - אבל לא נותנים לי אפילו לדבר? אז למה שלא אצעק?
2 רביעי, 27 מאי 2009 18:47
guest
מפלגה שחפצת חיים היא לא יכולה לתת לאנרכיה להשתלט עליה ועוד בתקופה קשה ביותר. קראתי את החוקה המוצעת והיא לא כל כך נוראית כפי שמציגים אותה יש אצלנו חברים הדוגלים במשטר נשיאותי שבו הנשיא הוא חזות הכל. יור מפלגה צריך להיות נאמן לחוקת המפלגה לערכיה ולדרכה.אבל זה חל גם על כל חבר וחבר מפלגה ולכן הוא החליט להיות חבר הוא לא יכל לשמש סוס טרויאני כפי שזה קורה היום עם המורדים היורים בליסטראות מתוך המפלגה תוך שהם מנצלים את האמצעים שמעמידה להם המפלגה. לקרוא לזה מחנה צבאי הוגו צבס ועוד זה חמור ביותר צריך לדעת לכבד את דעת הזולת גם אם אינך מסכים עמו. אני זוכר שעמיר פרץ כשנבחר ליור המפלגה מינה את השרים וגם אלה כמו אופיר פינס ובוזי הרצוג שבמרכז הקודם דרשו הצבעה על השרים הסכימו לקבל את קביעת עמיר ולא עמדו על כך שתיהיה הצבעה. השרים צריכים להיות לויאלים ליור ולא יכל להיות שיפעלו נגדו כמו שקרה עם איתן כבל. בליכוד ובקדימה המצב דומה ואין פוצה פה ומצפצף רק אצלנו יותר צדיקים מהאפיפיור.מיד מאימים בפילוג וכו די לפלגנות ילמדו כולם למלא אחר החלטות המפלגה ואם אינם רוצים שיחזירו את המנדט.לא יכל להיות שמצד אחד טוענים כי זה לא דמוקרטי שהיור ימנה 8 נציגים מטעמו ומאידך אני שהצבעתי לשלי על מנת שתכבד את החלטות המפלגה היא לוקחת לעצמה חרות ולא מתיעצת איתי כיצד עליה להצביע.
1 ראשון, 21 דצמבר 2008 18:22
רן בית-אש
כול הכבוד חשוב מאוד שהחוקה פורסמה כאן.

הבא לדיון מאמר זה
הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

מפלגת העבודה בטוויטר

מי מחובר?

אף אחד
באנר