עמוד הבית
 

מחפשים רעיון חדש להניע את התהליך / אראל מרגלית

PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
אראל מרגלית    חמישי, 21 מרץ 2013 12:06
Share

אתמול התבקשתי על ידי ההאפינגטן פוסט, הבלוג הפוליטי חדשותי המוביל בעולם, להציע חזון ונקודת מבט ישראלית חדשה על מה אנחנו יכולים לעשות להנעת התהליך עם הפלסטינים.
בהמשך תרגמתי את הנקודות העיקריות מהמאמר. אך על מנת שרעיונות אלה יהפכו למעשיים יש צורך בחשיבה יצירתית גם מהצד הפלסטיני. כולי תקווה שהפגישה הבוקר בין אבו מאזן לאובמה תספק את אותו חזון חדש שיוכל להניע תהליך אמיתי:

- התנעת התהליך הפוליטי באיזור תוך שורה של צעדים בוני אמון, כגון חופש תנועה וגישה לפלסטינים ברחבי הגדה המערבית, הסרת מחסומים, הגבלת הבניה בהתנחלויות ושחרור אסירים פלסטיניים. צעדים אלה יאפשרו חידוש של דיאלוג מתמשך ובונה אמון

- בחינה מחדש של הישגי הפלשתינים מאז מפת הדרכים: מלחמתם בטרור, בניית מוסדות המדינה ואם מלאו את המוטל עליהם בהסכם. אל מול העוינות המתמשכת מצד החמאס בעזה, יש להעריך את הגישה הפייסנית של הרשות הפלסטינית. מבט מפוכח על אלה הוא אבני יסוד ביצירת אמון.

- העברת כספי המיסים לפלשתינים ללא דיחוי כדי שיצרו תקציב ותשלומי משכורות בייחוד לכוחות הבטחון, ולאפשר להם ליצור את הבסיס למדינה.

- יצירת רשת חממות הייטק ישראליות-פלשתיניות שיעודדו שיתוף רעיונות ומיזמים בין שני העמים. עם שיתוף פעולה בין ירושלים לרמאללה. חממות אלו יהיו דוגמה חיה לתרבות שבה כולה מנצחים. לשתף במיזם חברות בינלאומית כמו סיסקו, אינטל וגוגל.

- הקמת פורום עסקי של מנהיגים צעירים משני העמים שמוכנים להשקיע בפרוייקטים משותפים, ולשנות את פני הכלכלה של שני העמים.לתת למנהיגים העסקיים המוכשרים שלנו פריווילגיות מיוחדות .

- הכנת קמפיין תיירותי משותף לשני העמים שימשוך מבקרים מכל העולם לאיזור.

-יצירת תכנית שיקום כלכלית לאיזור, תכנית מרשל למזרח התיכון. על תכנית שכזו לסמן תקציבים ייחודים לפליטים, מתנחלים ופיתוח אזורי. זה יאפשר אזור סחר חופשי, להנעת הכלכלה של כל האזור כמו באירופה של אחרי המלחמה. תכנית שכזו תעזור לחדש את הכלכלה המיושנת, להפוך את המזה"ת לאזור פתוח חדשני, ללא גבולות, לחדש קשרים, לפתוח לבבות ודעות, להפוך את השלום לחזון אמיתי מאשר לחלום הסטורי.

לטור המקורי: http://www.huffingtonpost.com/erel-margalit/israel-start-up-nation_b_2916296.html

מחפשים רעיון חדש להניע את התהליך / אראל מרגלית

לידיעה המקורית ...

 

הבא לדיון מאמר זה
הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

מפלגת העבודה בטוויטר

מי מחובר?

אף אחד
באנר