עמוד הבית
 

סטארט אפ וויקנד נצרת מביא את ההיי-טק למגזר הערבי

PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
אראל מרגלית    שני, 05 נובמבר 2012 10:15
Share

'סטארט אפ וויקנד', אירוע היזמות הבינלאומי, מגיע לנצרת ויתקיים לראשונה במגזר הערבי בסופ"ש הקרוב. אחרי כ-700 אירועי יזמות ב- 100 ערים ברחבי העולם, מעל 5,000 רעיונות סטארט אפ שנולדו בסוף שבוע אחד על ידי מעל 60,000 יזמים שלקחו בו חלק, הסטארט אפ וויקנד מביא את רוח ההיי-טק לגליל.

 'סטארט אפ וויקנד' הוא מרתון האורך 54 שעות, במסגרתו נפגשים יזמים, חושבים על רעיון למיזם, מגבשים צוותים ובונים סטארט אפ שיוצא לדרך. תחילת התהליך היא בהצגת רעיונות חדשים, וסביב עשרת הרעיונות הטובים ביותר מתגבשות קבוצות שמתחילות לעבוד מסביב לשעון כדי להקים את הפרויקט שלהן. בסופו של האירוע, פאנל של שופטים בוחר את שלושת הסטארט אפים המוצלחים ביותר.

סטארט אפ וויקנד נצרת מאורגן על ידי ג'ונא ח'ליל, סאמי עבוד ובשארה ריזק, ובחסות JVP, סיסקו, גוגל, החממה העסקית בנצרת (מט"י בישובים הערביים בגליל), Mercy Corps, MEPI, NGT ו- NESTech.

סטארט אפ וויקנד נצרת מביא את ההיי-טק למגזר הערבי

אראל מרגלית בסטארט-אפ וויקנד הראשון ברובע המדיה של JVP בירושלים

אראל מרגלית, מייסד ויושב ראש קרן JVP: "ההיי-טק הישראלי, המדורג במקום השני בעולם, צריך לפרוץ גבולות ולהגיע גם למגזר הערבי. אחרי שאירחנו את הסטארט-אפ וויקנד הראשון ברובע המדיה של JVP בירושלים, אנחנו גאים לקחת חלק בסטארט אפ וויקאנד הראשון בנצרת. מהפיכת ההיי-טק היא תרבותית ולא רק טכנולוגית. בקרב צעירים רבים מהמגזר הערבי יש פוטנציאל אדיר של יצירתיות ויוזמה. אין שום סיבה שהיא לא תפרוץ קדימה. אני מקווה שהיוזמה החשובה הזו ואירועים נוספים כאלו בעתיד יפתחו את העיניים בקרב ההיי-טק הישראלי לכישרון הטמון כאן".

על אף המרכזיות של ההיי-טק בכלכלה הישראלית, למגזר הערבי תת ייצוג קריטי בתעשייה זו. על פי נתונים של ארגון 'צופן', המקדם תעסוקת ערבים בהיי-טק, רק כ-500 ערבים עובדים בתעשיית ההיי-טק הישראלית. הארגון מעריך כי נכון להיום, פוטנציאל התעסוקה של ערבים בתעשיית ההיי-טק הישראלית הוא כ-5,000 איש. נתון זה עשוי לגדול אף יותר לאחר צמצום פערי ההשכלה.

ג'ונא ח'ליל, מיוזמות הסטארט אפ וויקנד בנצרת: "לראשונה יתכנסו יחד תחת קורת גג אחת, בסוף שבוע אחד, עשרות יזמים, מפתחים, מעצבים, מנהלי מוצר, אנשי שיווק וסטרט-אפיסטים בנשמתם לעבוד על מיזם משותף. כל מי שאי-פעם חלם להיות יזם ולהפוך חלום למציאות יחבור בסוף השבוע בנצרת לקהילה גדולה ויצירתית, ילמד את יסודות הקמת הסטארט אפ ואולי יצליח להשיק את הדבר הגדול הבא. זוהי הזדמנות לכל היזמים המקומיים לעשות שינוי ולפרוץ את הדרך".

לרישום ולכניסה לאתר סטארט אפ וויקנד בנצרת

סטארט אפ וויקנד נצרת מביא את ההיי-טק למגזר הערבי

אראל מרגלית עם ג'ונא ח'ליל

לידיעה המקורית ...

 

הבא לדיון מאמר זה
הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

מפלגת העבודה בטוויטר

מי מחובר?

אף אחד
באנר