עמוד הבית
 

אראל מרגלית פנה לרה מ נתניהו בעקבות התקפת הסייבר

PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
אראל מרגלית    חמישי, 25 אוקטובר 2012 14:12
Share

לכבוד

ראש ממשלת ישראל

מר בנימין נתניהו

קריית הממשלה, ירושלים

 

הנדון: מוכנות ישראל למתקפות סייבר מהעולם

מכובדי,

החשש החמור למתקפת סייבר כנגד יעדים אסטרטגיים בישראל, התאמת היום. חששות אלו מצטרפים לגל של מתקפת סייבר מכוונת שאנו עדים לה בשנים האחרונות כנגד יעדים ישראלים. אתה באופן אישי התבטאת בנושא וציינת לאחרונה במסגרת ישיבת הממשלה השבועית, שישראל נתונה תחת ניסיונות התקפה תכופים, שלמרבה המזל אנו מצליחים למנוע.

מלחמת הסייבר כבר כאן. לא מדובר בהאקר בודד, אלא בקרב קיברנטי בין מדינות. המלחמה הזו היא אולי וירטואלית, אך היא מסוכנת והרסנית. היא מאיימת הן על תשתיות המדינה, על סודות הביטחון הכי כמוסים שלנו, והן על פרטיות האזרחים.

אני קורא לך להכריז לאלתר על משימה לאומית לפיצוח לוחמת העתיד. עוד בפנייתי הקודמת אליך בנושא, לפני מספר חודשים, הצעתי להקים כוח משימה לאומי להגנת סייבר שיכלול את הממשלה, את הצבא ואת המגזר העסקי. הדגשתי כבר אז, כי שיתוף פעולה כזה יאפשר למצוא פתרונות, להביא השקעות ולהקים את המיזמים הדרושים שיובילו את נושא הגנת הסייבר בעולם ויספקו הגנה ראויה לאזרחי ישראל.

מאז, אכן הכרזת על הקמת מטה סייבר לאומי ובצדק – הטיפול והמאמץ בתחום הסייבר צריכים להיות של המדינה: זו צריכה להיות עוצמה של מדינה; שם נמצא העתיד. אך, כדי להתמודד עם סדרה של איומים חדשים, אסטרטגיים ולא קונבנציונאליים, ישראל צריכה הרבה יותר מאשר הקמת מטה.על המדינה להקצות מיליארד שקל מדי שנה כדי להפוך את ישראל למרכז מצוינות עולמי של חברות ישראליות ובינלאומיות המתמחות באסטרטגיית הגנה של מדינות ברשת האינטרנט. רק עבודה של מיטב המוחות והיזמים בארץ ובעולם, כאלו שרעבים להצלחה, בעלי תעוזה, דמיון, יצירתיות ומעוף – יכולים לגבש אסטרטגיית הגנה כזו.

ישראל, שמחד, מובילה את ענף ההיי טק עולמי, ומאידך, מוקפת באויבים ומהווה יעד קבוע להתקפות חוזרות ונשנות – היא המקום להקים בו מרכז כזה. ממש כמו צ'ק פוינט הישראלית שפרצה דרך לתחום, או חברת סייברארק הפורצת בימים אלו לתחומים חדשים של הגנה על הסייברספייס. השקעה ממשלתית מאסיבית תעניק  לנו חדשנות, תעסוקה  וביטחון ברמה אחרת. פיתוח התחום הזה יזניק את המשק הישראלי ויספק מקומות עבודה רבים.

למהלך כזה יש יתרון ברמה המקומית וברמה הבינלאומית: פרט לעובדה המרכזית והחשובה – מניעת נזק עקב פריצת האקרים למערכות רגישות, הוא יחזק את הכלכלה הישראלית ויוסיף מאות ואף אלפי עובדים לתעשיית ההיי-טק המקומית; הוא יוביל את החברות הישראליות לפסגה הבינלאומית וחברות המעורבות  יהפכו לגורם הדומיננטי והמוביל באסטרטגיות ההגנה הגלובליות.

מלחמת הסייבר של המחר, כבר כאן! בהתמודדות עם האתגר המורכב הזה,  הקמת מטה ממשלתי להגנת הסייבר היא אך טיפה בים שורץ כרישים. אם לא נתעורר אל האיום הזה מיד, יתכן שמחר המחיר יהיה גבוה מיכולתנו לשאת!

אני בטוח כי חברות היי-טק רבות בישראל נכונות לקחת חלק במאמץ ולשתף פעולה עם כל הגורמים הרלוונטיים.

שותפיי ואני בקרן JVP  יחד עם מנהלי החברות של הקרן, שכבר פרצו דרך בקנה מידה עולמי בתחום הגנות הסייבר, נכונים בוודאי לסייע בעניין זה, ככל שיידרש.

אני קורא לך לגייס אותנו למשימה ולהקים צוות של מנהלי החברות המובילות בתחום הסייבר.

יחד נוכל להתכונן לזירה הבאה של הלוחמה העולמית, ולוודא שמדינת ישראל מגיעה אליה כשהיא מוגנת ובטוחה.

בברכה,

ד"ר אראל מרגלית

מייסד ויו"ר JVP

 

לידיעה המקורית ...

 

הבא לדיון מאמר זה
הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

מפלגת העבודה בטוויטר

מי מחובר?

אף אחד
באנר