עמוד הבית
 

אראל מרגלית לרשת ב': ישראל היא המדינה עם הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום הסייבר

PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
אראל מרגלית    שני, 15 אוקטובר 2012 19:24
Share

פאר לי שחר: ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום שישראל פועלת כדי לפתח כיפת ברזל דיגיטלית. בישראל כבר מודים אנחנו במתקפת סייבר. גם בארצות הברית, גם בארצות אחרות מודים אנחנו באמת תחת המתקפה הזו וכדי לברר במה מדובר אנחנו פונים לאראל מרגלית, שלום.
אראל מרגלית: שלום, מה שלומך?
פאר לי שחר: בסדר גמור. אני לא יודעת איך אחרים שהם תחת מתקפה מרגישים. יושב ראש קרן ג'י.וי.פי., הקרן הון סיכון שמשקיעה בין הזמן בלוחמת סייבר. תגיד, אנחנו חשבנו שאנחנו ממש ממש מצטיינים בכל הקשור בלוחמת סייבר. אז בזה אנחנו נצטיינים ובהגנה פחות?
אראל מרגלית: תראי, צריך להבין פאר לי שיש התקפה מסוג חדש וסכנה מסוג חדש ברמה הביטחונית בעולם. זה לא רק ישראל. היום קו בר לב של ההגנה הוירטואלית נפרץ והיום הרבה מאוד מההתקפות הן חדשות לחלוטין. רשת החשמל בברזיליה שותקה לחלוטין על ידי תוקפי סייבר. מערכות בנקים באירופה נפרצו ואנחנו צריכים להבין שרמת החשיפה דווקא כשאתה נמצא על האינטרנט היא מאוד מאוד גבוהה אבל מה? את הבעיה העולמית אפשר להפוך להזדמנות ישראלית ולמה? ישראל היא המדינה עם הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום הסייבר ואחד מהדברים, לנו אצלנו פה בג'י.וי.פי. בירושלים שלוש חברות בשנים האחרונות נהפכו לשם דבר בסייבר העולמי ואחד מהדברים שאנחנו אומרים גם לממשלה וגם למערכת הביטחון או.קיי. מערכת הביטחון יודעת להגן על עצמה וכנראה היא גם יודעת להתקיף כשצריך בתחום הסייבר אבל חוץ ממערכת הביטחון יש גם את המערכת האזרחית בישראל ואנחנו רוצים שהממשלה יחד עם מערכת הביטחון, יחד עם הסקטור העסקי, אנחנו נגדיר את הסטנדרט של ההגנה על ישראל והגנה על כל ישראלי ברמת הפרטיות שלו.
פאר לי שחר: אז בוא תסביר לנו מה זאת אומרת להגדיר את רמת האבטחה בישראל? כיוון שאנחנו היינו בטוחים שברגע שכל המערכות הביטחוניות הצבאיות הן נמצאות בעצם בהגנה מסוימת, כך גם בקטע האזרחי.
אראל מרגלית: אז לא. הנה אתם זוכרים שלפני כמה חודשים היו את ההאקרים הסעודים שנכנסו ופרצו לתוך כרטיסי אשראי של ישראלים לתוך מערכת הבנקאות הישראלית. איך יכול להיות שדבר כזה קורה? הדבר הזה קורה כי מערכת הבנקאות או מערכת כרטיסי האשראי זקוקה למערכת הגנה הרבה יותר מפותחת או נניח שמחר יפרצו לתוך הרשומות הרפואיות שלנו ויקחו כל מיני פרטים או נניח שמחרתיים יפרצו לתוך איזו שהיא מאגר של חברת חשמל וירימו שם את השאלטר מרחוק כי אפשר היום לעשות את זה וחברות שלנו כבר הוכיחו לכל מיני קליינטים שאנחנו יכולים לכבות להם את החשמל בלי להיכנס להם לתוך המפעל. אז לכן אני אומר שגם המערכות האזרחיות היום בישראל זקוקות להגנה לא פחות מהמערכות הצבאיות שמוגנות היטב ולכן הסקטור העסקי היום קורא לממשלה, אני כתבתי אז לנתניהו ואני כתבתי למערכות הצבאיות, ואנחנו היום שואפים להקים פה מערכת הגנה חדשה. עכשיו אני רוצה להגיד עוד משהו. הבעיה של העולם היא גם הזדמנות ברמה העסקית וברמת מקומות עבודה שיכולים להיווצר. אנחנו הצענו למדינת ישראל ואנחנו עומדים בתוך הקרן שלנו להקים חממת סייבר בבאר שבע ליד אוניברסיטת באר שבע ליד המבנה של הצבא, שהצבא הרי מעביר לשם הרבה מאוד מהאנשים שלו בתחומים האלה ואנחנו רוצים להקים את מרכז המצוינות העולמי בדרום להגנת הסייבר וזה לא רק לישראלים. ברגע שאתה פותר את בעיית הבנקאות לישראל אתה גם יכול לייצא את זה למדינות ידידותיות במערכת הבנקאות שלהן.
פאר לי שחר: וכשאתה מדבר על הקמת מערכת הגנה חדשה, מי יעסוק בזה?
אראל מרגלית: תראי, המוצרים הרבה מאוד פעמים מפותחים על ידי חברות מסחריות שממציאות את הדרך להגן על מה שצריך להגן. מי שצריך לדרוש את השימוש באותם מוצרים זאת מדינת ישראל והיא צריכה להגדיר את הסטנדרטים. אם חברה ישראלית ממציאה איזה שהוא מוצר נהדר להגן על כרטיסי אשראי מה שהמדינה צריכה לעשות זה להגיד או.קיי. אני רוצה שכל בית עסק שמשתמשים בו בכרטיס אשראי משתמש במערכת ההגנה הזאת. אותו דבר אם אנחנו עושים את זה בדברים אחרים. לכן אנחנו חושבים שהרבה מההמצאות יכולות דווקא להגיע מהחברות הצעירות והמבוגרות יותר בישראל. הדרישה למערכת כוללת היא דרישה של המדינה והגורמים הרגולטורים שצריכים לתת לזה את המענה.
פאר לי שחר: ואנחנו נראה איך ראש הממשלה בנימין נתניהו יגיב להצעה הזו שלך. תודה רבה, אראל מרגלית

לידיעה המקורית ...

 

הבא לדיון מאמר זה
הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

מפלגת העבודה בטוויטר

מי מחובר?

אף אחד
באנר