עמוד הבית
 

אחד עשר אלף מתפקדים נטשו את העבודה

PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
מעריב, זאב קם    שישי, 27 ספטמבר 2013 14:53
Share

פחות מחודשיים לבחירות הפנימיות על ראשות מפלגת העבודה, והמטות של יחימוביץ' והרצוג שולפים ציפורניים. במטה של ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג הציגו השבוע בפני מעריב את הנתונים הרשמיים והעדכניים של מספר מתפקדי המפלגה, כפי שהתקבלו על ידי רם פרדס, ראש אגף מפקד ומחשוב במפלגה. לטענת הרצוג, המספרים מדברים בעד עצמם.

בעוד שבשנת 2011, כאשר נבחרה יחימוביץ' לראשות המפלגה, מנתה המפלגה 66 אלף מתפקדים, נכון לתחילת חודש ספטמבר השנה ירד מספרם ל-55 אלף בלבד (ירידה של 11 אלף בשנתיים). כדי להראות שלא היה מדובר באירוע נטישה אחד וגדול, אלא במגמה, מצביעים במטה הרצוג על הנתון הבעייתי הבא - קצב נטישת המתפקדים עומד על מאות בחודש, ועל 5,000 בשנה . כך לדוגמה, בחודש האחרון בלבד עזבו את המפלגה 436 מתפקדים.

במטה יחימוביץ' לא מתרגשים ומסבירים כי מדובר בתהליך חיובי שעובר על המפלגה, כשבסופו נשארים בה רק תומכיה האמיתיים. לדברי יאיר פינק, ראש המטה של יחימוביץ', מאז בחירתה לראשות המפלגה הצטרפו אלפי מתפקדים חדשים, ולא באמצעות קבלני קולות.

"שלי ומזכ"ל המפלגה חיליק בר עשו כל שביכולתם כדי להפסיק את המנהג הפסול והלא דמוקרטי של מפקדי ארגזים, ואלו אכן נגרעו מהמפלגה בצורה משמעותית ואנחנו גאים בזה". כדוגמאות לעזיבת מתפקדי הארגזים, מצביעים במטה על ירידה של אלפים מהמתפקדים במגזר הערבי והדרוזי, וגם ביישובים בדרום בהם ערך בעבר עמיר פרץ מפקדים גדולים. 

במטה הרצוג טוענים כי "במקום להקים ועדת חקירה לבדיקת התפוררות המפלגה, רצים וקוראים לחברים שעזבו מפקד ארגזים". 

ואם כבר עוסקים בנטישה, במטה יחימוביץ' מציגים לראווה רשימה של פעילים בולטים במפלגה, שלקחו חלק במטה של הרצוג בבחירות הקודמות, כשלטענת אנשי יחימוביץ' אותם פעילים חצו את הכביש ועברו לצד של שלי. ניתן למצוא ברשימה את יו"ר המפלגה בעבר מיכה חריש, את יו"ר ותיקי התנועה רבקה בית הלחמי, וכן את נציגי ותיקי התנועה בחולון, ברעננה, בנתניה ובמושבים. גם מי ששימש בעבר כראש המטה של הרצוג ברעננה נמצא באותה רשימה, וכך גם נציגים בולטים במגזר הדרוזי. 

בצד של הרצוג מציגים רשימה הפוכה משלהם, בה ניתן למצוא יושבי ראש של מרחבים בהסתדרות (זכר לחתול השחור שעבר בין יו"ר ההסתדרות עיני לבין יחימוביץ'), ואפילו את שמו של מנהל מטה המתנדבים של יחימוביץ' בבחירות הקודמות.

--------------------------------------------

הטור המלא, מופיע באתר NRG מעריב.

 
הודעות: לפני 4 שנים, 6 חודשים על ידי הפרולטר {אסף הלחמי} #8441
אז מה בעצם הבעיה?

שמי שכל כך רצה לפעול, להיות מעורב, להשפיע, לעשות, להצביע ולקחת חלק - פשוט "שכח" לחדש חברות ובידיעה כי מתקיימת תקופת "אכשרה"?

או שאולי פשוט מדובר על מי שהתפקדו מטעם ואינם באמת חברי מפלגה שהיינו רוצים שישפיעו באופן מוטעה על מדיניות המפלגה?

הבא לדיון מאמר זה
הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

מפלגת העבודה בטוויטר

מי מחובר?

אף אחד
באנר