עמוד הבית מאמרים תבוסה למפלגת העבודה
 

תבוסה למפלגת העבודה

PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
הפרולטר {אסף הלחמי}    שלישי, 10 פברואר 2009 22:30
Share
חברים - עוד מוקדם לקבוע ועוד מוקדם לסכם ... אבל כנראה שבכול זאת לא אסתכן עם אקבע כי תוצאות מערכת הבחירות לכנסת ה-18 מסמלות תבוסה למפלגת העבודה.

חברי ותומכי תנועת העבודה לדורתיהם עומדים היום ומשפילים מבט מהמתרחש במפלגת העבודה, היורשת הפוליטית של תנועת העבודה וממשיכת דרכם של א.ד. גורדון, ברל כצנלסון, דוד בן גוריון ואחרים.

בתקופה הקרובה עלינו לדון ולחשוב - האם האידאלים של תנועת העבודה פשטו את הרגל? האם אין מקום לתנועה סוציאל דמוקרטית בישראל? או, אולי לא באידאלים הבעיה אלא במי שנבחרו להוביל אותם? מי שהעמידו עצמם בחזית והטיפו לאופן התנהלות שבדיעבד הביא לתבוסת מפלגת העבודה בבחירות לכנסת ה-18.

מפלגת העבודה חייבת לנצל את התקופה הקרובה לחשבון נפש נוקב ועמוק. חשבון נופש שבו נדון שוב ברקע האידאולוגי והרעיוני שמובילים אותנו (ראו מדריך כיס לחבר תנועת העבודה), בהתנהלות שהביאה אותנו למצבנו הנוכחי ובפרט בנחיצות שבהתנעת תהליך שיקום מיידי מספסלי האופוזיציה והחייאת הפעילות במוסדות התנועה השונים - החל מסניפי המפלגה, הועידה הרעיונית ועוד.
הערה (התווספה בתאריך 11.2.2009): למרות הקולות הרבים הקוראים לפרישתו של אהוד ברק, אני דווקא קורא לו לא לנטוש את הספינה ולהוביל בגאון את המפלגה לספסלי האופוזיציה ובפרט את תהליך שיקומה הרעיוני והתפעולי של מפלגת העבודה. אהוד - בוא תוכיח לנו שאכן היית ראוי!
עודכן לאחרונה ב- רביעי, 11 פברואר 2009 11:17
 
Comments (2)
2 חמישי, 12 פברואר 2009 13:27
guest
צר לי שזו המציאות, מצבעי העבודה המסורתיים הולכים ומזדקנים, וצעירים חדשים לא מגיעים אלינו.

דרוש מנהיג כריזמתי שיצית את הלפיד,תנו הזדמנות לאופיר פינס,או בוזי הרצוג,אחרת בבחירות הבאות נהיה כמו "מרץ"עם אחוז חד ספרתי.
1 חמישי, 12 פברואר 2009 13:23
בני בן יעקב

לחברי מפלגת העבודה שלו,

היום לאחר החלטת הבוחר שנתן לכם 13 מנדטים, כאזרח אשר חרד למדינה שלי (אני דור חמישי כאן) אני ממליץ לכם ללכת לממשלת חירום עם קדימה והליכוד. הרי בינכם אין כמעט הבדל, והרי מי שקובע מבחינה כלכלית הם פקידי האוצר, טובת המדינה קודמת לכבוד והאגו שלכם.

אם לא תעשו כך בעוד שנה או שנה וחצי יהיו בחירות חוזרות, גם כך אין בכם הרבה אמון ורמת הח"כ רק יורדת . שלישית תחליפו את יו"ר שלכם בעטיו הדרדתם לאן שהגעתם בגללו אויבנו התחזקו לאחר בריחתו מלבנון (איני ליכודיניק אלא פטריוט).

הבא לדיון מאמר זה
הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

מפלגת העבודה בטוויטר

מי מחובר?

אף אחד
באנר