עמוד הבית מאמרים אין דמוקרטיה במפלגה - הנאום שלי לפני הועידה
 

אין דמוקרטיה במפלגה - הנאום שלי לפני הועידה

PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
עמנואל שחף    שני, 20 יולי 2015 14:59
Share

שלום חברים.

עמנואל שחףתודה על ההזדמנות שניתנה לי לנאום כאן. אני שמח שאנחנו מקיימים את הועידה היום, בעקבות כמה הצלחות חשובות שהשגנו כאופוזיציה: את הניצחון בהצבעה במליאה הכנסת, תודה מירב, המאמץ המתמשך לחשוף את פרטי מתווה הגז, תודה שלי וכמובן את יסודה של ועדת השקיפות בראשותה של סתיו שפיר, תודה לך, תודה לאיתן ותודה ליו״ר.

באופוזיציה מפלגת העבודה מצטיינת כאלופת המלחמה למען השקיפות. אז בוא נדבר על שקיפות: מפלגת העבודה, לכאורה המפלגה הדמוקרטית ביותר בכנסת. לא התקיימו בה בחירות ללשכה, המוסד החשוב ביותר שעל פי החוקה מנהל את המפלגה, כבר מעל 10 שנים ! הבחירות למזכ״לות נדחות שוב ושוב !! המרכז, גוף ניהולי חשוב, לא קיים מאז שהוא בוטל בתקופה של שלי יחימוביץ׳ ומיותר לציין שמזמן כבר לא מתכנסת הועדה לענייני מפלגה וועדות סטטוטוריות אחרות.

חברי הועידה הוזמנו לכאן למראית עין, אך ורק כי צריך לאשר תקנון לבחירות למוסודת הלאומיים ולדחות בחירות, כל הבחירות לכל מוסדות המפלגה, שוב. למתיי ? למועד בלתי ידוע.

חברים, להנהגת מפלגת העבודה, החל משמעון פרס ועד שלי יחימוביץ׳ ובוז׳י הרצוג, יש עניין לנוון את המוסדות והיא עושה את זה בנחישות כאשר בו זמנית היא מצליחה, בעזרתנו האדיבה, לקיים מראית עין של דמוקרטיה. אין דמוקרטיה במפלגה. מי שמחליט את כל ההחלטות זה היו״ר שלעתים נעזר במזכירות הלשכה וכך מתנהלת המפלגה. המזכ״ל הנוכחי, לא נבחר – הוא הפך להיות תלוי בחסדי היו״ר. והיו״ר ? היו״ר רוצה לתמוך בראש הממשלה בנושא הגרעין האיראני ? הוא מודיע על כך בנאום בכנסת או בהופעה בערוץ 10 ובזה זה נגמר. הוא התייעץ על זה עם הסיעה או מישהו אחר במפלגה ? פנה למוסדות ? ניסה לגייס תמיכה או אף רוב להצעה שלו בגוף סטטוטורי כלשהו ? לא ולא. הרי היו״ר, לא משנה מי, תמיד חכם יותר מכולם.

לא תחשבו שיש לי חשבון מיוחד עם היו״ר הנוכחי. אין דבר שהוא עשה שלא עשו אלה לפניו, החל משמעון פרס ועד וכולל שלי יחימוביץ׳. דרך אגב, עם אותה תוצאה, פגיעה מתמשכת במפלגה. העדר המוסדות מנתק את הקשר בין חברי המפלגה להנהלה ומונע ממנה שימוש בכלי ניהולי עיקרי שנותן גם עיצה טובה וגם לגיטימציה להנהלה.

חברים, אם כמפלגה בחיים אנו חפצים ואם רוצים אנו לחזור לשלטון אי פעם, חייבים להחזיר את הדמוקרטיה למפלגה עם כל המשתמע. היחידי שיכול לעשות את זה כרגע הוא היו״ר. אם היו״ר לא מחזיר את המוסדות לתפקוד מחודש ומלא ולאלתר יקרה לו בדיוק מה שקרה לכל יושבי הראש שפעלו תוך התעלמות מהמוסדות לפניו – הוא לא יבחר שנית. ובצדק. זה מה שקורה למי שלא מכבד את הדמוקרטיה.

עודכן לאחרונה ב- שלישי, 21 יולי 2015 16:17
 
הודעות: לפני 2 שנים, 9 חודשים על ידי נמרוד #8652
צודק בענק.
הגיע הזמן שמפלגת העבודה תפסיק להיות חיקוי זול של הליכוד. צריך להפרד מהמסורת המושחתת של ברק ולהתנהל כמו מפלגה נקיה, פתוחה וליברלית. לא יתכן שהמפלגה תתמוך ביו"ר המושחת של קק"ל. לא יתכן שיו"ר המפלגה בוז'י יתרפס בפני מתנחלים מפונים שקיבלו 10 מיליארד ש"ח מהמדינה ויספר להם שההתנתקות היתה טעות, כאשר אנו יודעים שבעזה לפני ההתנתקות ישבה אוגדה סדירה וכ-25 חילים ואזרחים נהרגו כל שנה .לא יתכן שבוז'י ירוץ לכסות על כל הטעויות של ביבי ויתנדב להלחם בממשל האמריקאי נגד ההסכם עם אירן, אחרי שביבי הביא אותנו לבידוד ומצור בנלאומי.
הגיע הזמן למנהיג ישר , שקוף וליברלי למפלגת העבודה.שיבחר חדשה לא תחמנית ולא מתרפסת לחרדים ומתנחלים ולהסתדרות. רק אז אפשר יהיה להוביל ולא להגרר. ליכוד אחד מושחת כבר יש לא צריך ליכוד ב' זול ומתרפס.

הבא לדיון מאמר זה
הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

מפלגת העבודה בטוויטר

מי מחובר?

אף אחד
באנר