עמוד הבית מאמרים השמוצניק של יו"ר העבודה
 

השמוצניק של יו"ר העבודה

PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
ידיעות הקיבוץ, קרני עם-עד    חמישי, 21 מרץ 2013 12:09
Share

אז חבר כנסת קיבוצניק אומנם לא יהיה בקדנציה הנוכחית של מפלגת "העבודה", אבל עוזר כללי לראשת המפלגה יש, והוא כבר מלווה את יחימוביץ' בכל אשר תלך ותעשה.

עודד צהריעודד צהרי (27) נולד וגדל בקיבוץ עין-השופט, למד בתיכון "מגידו" והתחנך במוסד "הרי אפרים", שהפך מאוחר יותר לפנימיית "רעות", ליד קיבוצו. בתום שנת שירות בירושלים כחבר בגרעין של תנועת "השומר הצעיר", התגייס כחבר בגרעין לגדוד "בזלת" של חטיבת הנח"ל ומשם המשיך לתפקידי פיקוד שונים. לפני שלושה חודשים סיים שירות קבע בתור מ"פ בגדוד, לאחר שורה של תפקידי פיקוד והדרכה. כיום מתגורר צהרי בתל-אביב, עם שותף ושותפה החברים בתנועת הבוגרים של השומר-הצעיר. צהרי הגיע להתנדב במטה הבחירות של מפלגת העבודה בבחירות האחרונות, והשבוע כאמור מונה לתפקיד העוזר של יו"ר המפלגה.

משפחת צהרי אינה קוטלת קנים בכל הקשור לעשייה קיבוצית ופוליטית. סבתו של עודד, ציפקה אפרת ז"ל, ממייסדי עין-השופט, הייתה ראש קן השומר-הצעיר בוילנה וחברת ההנגה הראשית, ממעצבי מערכת החינוך הקיבוצית, וגם עסקה בכתיבה. בעלה של ציפקה, איש הציבור אהרון אפרת ז"ל, היה בין שאר תפקידיו ח"כ מטעם מפ"ם ו"המערך", בשנות השבעים של המאה שעברה.

"אני 'שמוצניק' בכל רמ"ח איבריי" מעיד עודד צהרי. "סבתא שלי, שהייתה מדריכתו של אבא קובנר בקן התנועה בוילנה, הייתה מצטטת באוזניי את המילים מהמחזה של י"ל פרץ 'אם לא למעלה מזה'. המסר הוא שתמיד אפשר לעשות יותר עבור אדם אחר. אני מאמין בכך, וזה גם מה שהביא אותי להצטרף לשלי יחימוביץ' ולמפלגת העבודה".

עודכן לאחרונה ב- חמישי, 04 אפריל 2013 12:12
 
הודעות: לפני 5 שנים על ידי אדווה ק. #8364
ברכות ובהצלחה!

הבא לדיון מאמר זה
הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

מפלגת העבודה בטוויטר

מי מחובר?

אף אחד
באנר