עמוד הבית מאמרים עופר עיני - דמוקרט למאה ה- 21
 

עופר עיני - דמוקרט למאה ה- 21

PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
רפא    רביעי, 16 מאי 2012 15:20
Share

מערכת בחירות כזו הארץ עוד לא ראתה. מאין שלא יתמקם לו אזרח בישראל, תוקפת אותו "המנהיגות האחראית" של המדינה. עופר עיני, במלא הדרו, מביט על העוברים ושבים במבט מאיים, בחיוך האומר "דיר בלקום" ובמשקפיים של אינטלקטואל אקזיסטנציאליסט משנות החמישים של המאה הקודמת. פנים מושלמות של מצלמת ה"אח הגדול" של אורוול.

זהו!! זו כל ההסתדרות!! לא יותר ממנגנון, שחבורה, חסרת מנוף וחזון, השתלטה עליו ומנציחה את שלטונה במשטר כוחני, מפחיד ומאיים. אין, תחת ההנהגה האחראית של עיני, לא צורה ולא תוכן להסתדרות. מי ראה, מי שמע, מי טעם, מי הבין בכלל, שההסתדרות היא התאגדות העובדים לשמירה על כבודו של העובד, של האדם בכלל. מי יודע, דבר וחצי דבר על ההסתדרות, חוץ מכך שזו נחלה של הוועדים הגדולים, המשתמשים בעמך ישראל, כדי לאיים על כלל הציבור וממשלתו? אהה...לא נכון!! יודעים דבר נוסף: ההסתדרות היא נחלה, מִמֵנָהּ דולים קציר, תנובה ותקרובת, לקרובים ל"מנהיגות האחראית".

הכלל הראשון של איגוד עובדים, הוא כלל המאבק. במשטר כלכלי, בו שולט העיקרון של "תפוס כפי יכולתך", רק עמידה מגובשת ותקיפה תוכל לשמור על מעמדם של אלה שנתפסו ולא תפסו. שיתוף פעולה עם בעלי האגרוף ובעלי הבתים, הוא מעשה של משתפ"ים, לא דרך אחראית כלפי העובד והשכיר. החלק של השכר והתמורה לעבודה לעולם לא ישתפר על פי טובת הלב של השולטים על השיברים הכלכליים והפיננסיים של המשק. אין שובע לכל הממלאים את כיסיהם  מרווחים שלא מעבודה. עובד שלא נאבק הוא עובד שיושלך לצדי הדרכים. היום מוכרים לנו שהזריקה לתחתיות, של הקטנת חלקה של העבודה בהכנסה הלאומית, זוהי "מנהיגות אחראית", וזה, בדיוק מה שקרה ב- 6 השנים האחרונות.

העבודה המאורגנת התפוררה וההסתדרות איבדה את מעמדה כארגון המייצג את כלל העובדים. דרך הדלת האחורית ובברכת ה"הנהגה האחראית" הוכפל ושולש מאגר עובדי הקבלן. הייתה זעקה גדולה של ה"ההנהגה האחראית" – שביתה כללית - ייקוב הדין את ההר – לא נרד מהעץ –בסוף? גם  לא דממה דקה. נכון זו הנהגה אחראית, אחראית למעסיקים ולשליחיהם בממשלה, אחראית לשקט התעשייתי ולפגיעה בשכר, אחראית להרחבתה של מניפת השכר, אחראית לאי שוויון החברתי ולעידודו, אחראית להשארת רבבות עובדים ללא כתובת לפניה, אחראית לוועדי עובדים שרוקנו מכל תפקיד וסמכות, אחראית למועצות פועלים שהפכו לשבשבות של רוח האחריות, אחראית לתקווה שנחנקה, אחראית לרדידות, אחראית למבט הכבוי של הזוחל עלי אדמות ושכר מינימום בידו.

אך לא נתעלם מההישגים העצומים של ה"הנהגה האחראית". היא עומדת על המשמר, עומדת על משמר התרדמת הכללית, שומרת, על הסף, ששום מוסד בהסתדרות לא יצייץ, שומרת על כבודו של היו"ר, אוהו... כן, כבודו וכבוד שותפיו, דרכם כבודו של מעמד העובדים מגשים את עצמו, שומרת על גחלתם של ברל ובן אהרון שחו"ח לא תקום לבעירה, שומרת מכל משמר חזקה צמודה על ציבור העובדים, עד שההסתדרות תתפוגג ועמך ישראל יישאר כמושא לצדקה ונדבה.

הדבר היחיד העולה למחשבה הוא, שההסתדרות עיצבה את עצמה, תחת עיני, כארגון בולשביקי מובהק, והעומד בראשה כמו ההוא, שעמד בראש הבולשביקים שלושה עשורים. אין מבט ישר, אלא מבט של חשדן כפייתי, שהדרך הבטוחה לפועלו, דרך הטלת אימה ופחד, השתקת כל ביקורת, החנקת דעת הרוב, של אני ואפסי עוד. בכל מערכת הבחירות מתנוסס לו שֶׁלֶט אחד בלבד, לא צוות, לא תכנים, לא חזון...רק תמונה..ופתק הצבעה "ענ", למי שלא יודע, או הבין, זה פתק הצבעה עבור סיעת "עוגנים" של עיני, המאגדת 80% מנבחרי ההסתדרות. 80% מפועלי ישראל הם בע"נ: עמוד נח. שִׁמָשון העמים שומר עליהם!!!

עודכן לאחרונה ב- רביעי, 16 מאי 2012 15:54
 
הודעות: לפני 6 שנים על ידי ינון יהל #8088
שלי לאיתן כבל, איפה בדיוק מצאת אצלי "רפש",
או משהו המתקרב לכך בדברי. כן, אני מעדיף את איתן כבל,
על פני היו"ר הנבחר. אך, לא כל מי שבעד השינוי הזה,
ניתן כה בקלות להאשימו בדקלום נבוב, שאין בינו למה שכתבתי,
לא דבר ולא חצי דבר.
חפש היטב היטב ופשפש, אם במה שאני כותב, ניתן למצוא משהו,
המתקרב לתארים המפוקפקים שהטחת בי. דיוק וספציפיות אינן מילים גסות. אפילו בארץ האלימה וחסרת התרבות בה אני חי שנים כה רבות.
הודעות: לפני 6 שנים על ידי ניצן צבי כהן #8086
וואו. מעניין אם יש לאיתן כבל תומכים שמעריכים אותו יותר משהם שונאים את עייני...

על כל פנים המאמר הזה מצטרף לשאר הקמפיין המביך העוסק בעיקר בהטלת רפש, לא רק בעייני אלא בהסתדרות עצמה. רפש שספקתני אם כבל מתכוון להשאר לנקות אחרי שיפסיד היום.
הודעות: לפני 6 שנים על ידי ינון יהל #8084
דמוקרטית, עליה שלי כה מרבה לדבר עם
המציאות וחוסר הפעילות של בעל בריתה
עופר עיני. לשון אחר: הרי לא הכל בידיים של האוצר,
ביבי והטייקונים. לו חפצו באמת ובתמים שלי ועופר עיני
בכמה וכמה הישגים ממשיים למעמד הביניים הקמל, ולמעמדות
נמוכים יותר - לא ניתן היה לצאת למאבקים ממוקדים יותר?
יו"ר ההסתדרות החדשה הנוכחי, ישאל נא את עצמו ערב הבחירות:
בשנים האחרונות, בכמה, אם בכלל שופר שכרם הריאלי של חלק גדול
מן העובדים בארץ. לא, לא אלה הקשורים לוועדים הגדולים.
כל אותם אחרים, מאוגדים או לא, הנמקים זה שנים תחת כוחות חזקים מהם. משהו זועק צביעות כאן: אם שלי ועופר עיני כאלה בעלי ברית;
ואם ההסתדרות כה בעלת השפעה, ובפני שלי אכן טובת העובד - כיצד לא הפעילו הם את השפעתם בכיוון זה עד היום? חוץ מכמה מקרים פופוליסטיים המצטלמים להם היטב.
הודעות: לפני 6 שנים על ידי מתן #8079
מפתיע לשמוע את דברייך -ההסתדרות הגדילה את מספר המאוגדים בשנה האחרונה ב30-40,000 מכל המינים והגדלים. מה דעתך על זה?
הודעות: לפני 6 שנים על ידי ינון יהל #8078
זו כמה וכמה הערות לגבי עופר עיני:
הדברים תקפים גם היום, וניתן להציץ בהם
בנושא הצמוד, שהקפצתי אותו, למען נוחיות הקריאה
הודעות: לפני 6 שנים על ידי תומר #8076
וזוהי הבחירה של מפלגת העבודה. העיקר שמדברים אצלנו על צדק חברתי וסוציאל-דמוקרטיה. הכל דיבורים...

הבא לדיון מאמר זה
הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה
באנר

מפלגת העבודה בטוויטר

מי מחובר?

אף אחד
באנר