עמוד הבית מאתרי חברי מפלגה סקירה לחברי התק"מ
 

סקירה לחברי התק"מ

PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
יצחק (בוז'י) הרצוג    ראשון, 27 נובמבר 2011 19:07
Share

חברות וחברים יקרים,

השבועיים האחרונים עמדו בסימן הגשם. לא,לא הגשם המבורך אלא המבול של חוקים והצעות שהולכים לשנות את פניה של המדינה. זו מתקפה משולבת של כנופיה ששמה לה למטרה לחרב את מערכת המשפט והתקשורת העצמאית ובמיוחד לשתק את כל מה שהביא למחאה החברתית בקיץ האחרון. היא מבקשת להבהיל את התקשורת, להחליש את מערכת בתי המשפט ולחסל את הארגונים החברתיים וארגוני זכויות האדם שלנו. אני מרכז את הקרב שלנו בועדת חוקה חוק ומשפט בראשות ח"כ דוד רותם ('את אפילו לא בהמה') מסיעתו של אביגדור ליברמן. הקרב הזה הוא אינטנסיבי ביותר, בימים ושעות מוזרים, אין טריק שלא משתמשים בו כנגדינו והציבור כלל לא מודע לסכנה הגדולה שאנו ניצבים בפניה. לכאורה לכל חוק יש היגיון כלשהוא המסב לעיתים ויכוח גם בתוך המחנה שלנו.אבל התמונה כולה היא חמורה מאין כמותה- היא מצדיקה למלא את שדרות רוטשילד מחדש!!

אני מצרף לעיונכם את מאמרי בגלובס מהשבוע שבו אני מתאר את הקרב ואת משמעויותיו. אני מבקש מכם להפיץ הלאה את מאמרי זה, לכל מי שמתלבט ואינו מבין את שעת החירום של הדמוקרטיה שלנו.

אגב, בדיון מיוחד שקיימנו השבוע, עם שופטים בדימוס של בית המשפט העליון ואקדמאים מובילים, עלתה התהייה הכיצד חלק מן החוקים היותר בעייתיים הם מבית מדרשה של מפלגת 'קדימה'. שימו לב עד כמה מפלגת האופוזיציה הראשית חוטאת במסרים כפולים והתנהגויות חריגות.

כל האמור, מתחבר לנגזרת אחרת שעלתה מתשובתו של השר לביטחון פנים השבוע בכנסת לשאילתא הדחופה ששאלתיו בנוגע לאיומים על פעילים של שלום עכשיו ו'תג מחיר'. הוא הודה כי קיים חשש אמיתי לרצח פוליטי בישראל. אלה לדעתי אינם איומים בעלמא ואני מתכוון שלא להרפות מלחץ על גורמי אכיפת החוק לפעול למיגור התופעה וטיפול באיום.

לפני יומיים קיימה מליאת הכנסת דיון בהצעתי לסדר בנוגע לדוח העוני שפורסם השבוע המתייחס לשנת 2010, התקופה בה כיהנתי כשר הרווחה. הדוח מצביע על שיפור מסוים והישג חיובי במיוחד בקרב קשישים ואני גאה בתרומתי לכך. אך ברור לכולנו שאין זו סיבה לצאת בתופים ובמחולות. להיפך - אני מתריע שנים על העובדה שהעוני בישראל הוא פי שתיים (!) מן הממוצע במדינות ה-oecd.

בספרי האחרון "תכנית עבודה-מתכון לרווחה כלכלית" פרסמתי הצעה מקיפה ומפורטת הכיצד להתמודד עם האתגר העצום של העוני במדינה וכבר ידועה אימרתי ש"אנחנו אוהבים לדבר על עוני, אך לא אוהבים עניים". דווקא המחאה החברתית שעלתה ובקעה לראשונה מתוך המעמד הבינוני מדגישה את אתגר העוני והפערים החברתיים ביתר שאת. בקרוב אזום שורת מהלכים בנושא ואשמח למעורבותכם.

בכמה פורומים מאד נכבדים נשאלתי בימים האחרונים האם המחאה החברתית חלפה מן העולם. תשובתי הנחרצת היא לאו מוחלט. המחאה חלחלה עמוק ומשנה צורה. אמש הייתי עם שלי יחימוביץ' בהופעה פוליטית משותפת בראשון לציון. על הכול דיברנו שם, אך היה ברור שהמסרים החברתיים תופסים חזק מאד ומתאימים לנו במפלגת העבודה כמו כפפה.

ובלי הזירה המדינית - אי אפשר - היום נועדתי עם פוליטיקאים ודיפלומטים בכירים מרוסיה ומדינות נוספות לדיון עומק על המעורבות הרוסית באזור במיוחד למול המצב בסוריה והאיום האיראני. בשבוע הבא אהיה בוושינגטון כמוזמן מטעם פורום סבן ובפנינו יופיעו סגן הנשיא ביידן, שרת החוץ קלינטון ושר ההגנה פאנטה. את התובנות המעניינות אשמור לניוזלטר הבא ...

השבוע הקרוב יעמוד בסימן המושב המיוחד של ועידת מפלגת העבודה, שיתבקש לאשר את המשך התקשרותה של מפלגת העבודה בהסתדרות עם סיעת 'עוגן' בראשות עופר עיני יו"ר ההסתדרות. אני מבקש להבהיר כי אני תומך בהצעה שתובא לאישור הועידה. אני סבור שכל החלטה אחרת תחליש את אחדותה של המפלגה דווקא בעת שהיא ממריאה ומתחזקת. עופר לדעתי עושה את מלאכתו נאמנה. הוא יו"ר הסתדרות משפיע ומשמעותי והוא חבר מפלגה חשוב. ההסדר המוצע מבוסס על הסכמים קודמים של התקשרות בקואליציה רחבה בגוף חיצוני למפלגה והוא מקובל וסביר בעיני. בטוחני  שהרשימה והמועמדים שלנו לתפקידים השונים בהסתדרות ובנעמ"ת ייקבעו על פי החלטות מפלגת העבודה כדת וכדין בשקיפות מלאה.

חשוב לציין כי הועידה תעסוק בכמה נושאים חשובים נוספים ונשמח לספק לכם פרטים ולענות על כל שאלה שתועלה על ידי מי מכם. ניתן לפנות ליואב בטלפון 052-8468900.

בהזדמנות זו אני מבקש לברך את חברתנו לאה פדידה על כך שנבחרה לראש תא החברות של מפלגת העבודה, בתמיכתי ובתמיכת חברות רבות. לאה נטלה על עצמה משימה פוליטית חשובה לקידום נשים ואני מאחל לה הצלחה מכל הלב.

ולסיום, וצר לי שהוא עצוב - ליווינו היום למנוחת עולמים את חברינו שמואל קוגל ז"ל. שמוליק היה מתנדב אקטיבי ופעיל מאד במטה לבחירתי לכהונת יו"ר מפלגת העבודה, למרות שחצה זה מכבר את גיל הגבורות. הוא בנו של ראש העירייה הראשון של חולון, חיים קוגל, ואף פעל עם אבי, חיים הרצוג ז"ל, בתנועת רפ"י יחד עם דוד בן גוריון ז"ל ושמעון פרס יבדל"א. איש נעים הליכות וחבר אמיתי.יהי זכרו ברוך

ועל אף כל אלה, אני מאחל לכל אחת ואחד מכם שיהיה לכם סוף שבוע נעים, חמים ונינוח.

 

התפרסם במקור, באתר המחלקה הפוליטית של התק"מ.

עודכן לאחרונה ב- ראשון, 27 נובמבר 2011 19:17
 

הבא לדיון מאמר זה
הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

מפלגת העבודה בטוויטר

מי מחובר?

אף אחד
באנר