עמוד הבית מאתרי חברי מפלגה דברי שר הרווחה יצחק (בוז'י) הרצוג, לשכת מפלגת העבודה
 

דברי שר הרווחה יצחק (בוז'י) הרצוג, לשכת מפלגת העבודה

PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
יצחק (בוז'י) הרצוג    ראשון, 17 אוקטובר 2010 14:20
Share

חברות וחברים יקרים,

בכנס לשכת המפלגה שהתקיים אתמול יום חמישי ה-14/10/10 הודעתי באופן רשמי על כוונתי להתמודד על ראשות המפלגה.

אני רוצה לעשות זאת בתהליך דמוקרטי, פתוח והוגן. מפלגת העבודה, שנמצאת במשבר הגדול בתולדותיה, היא הבית של כולנו. אני מתכוון להלחם להצלת הבית הזה ולהיאבק על התחדשותו. אני מאמין שרבים מכם מאמינים ורוצים להצטרף לאתגר הזה.

אני מוצא לנכון לשתף אתכם בדברים שנשאתי אתמול בלשכת המפלגה, בהם התייחסתי בהרחבה למצבה של המפלגה ולסיבות בגינן אני מתמודד על ראשות המפלגה.

אני קורא לכם להתגייס יחד איתי למטרה חשובה זו.

בברכת שבת שלום,

יצחק בוז'י הרצוג

 

דברי שר הרווחה יצחק (בוז'י) הרצוג, לשכת מפלגת העבודה - 14.10.2010

חברות וחברים,

אני רוצה לברך אותך, חיליק.אני חושב שאתה הבחירה המתאימה לתפקיד מזכ"ל המפלגה. אני מכיר אותך מקרוב. זה מרשים לראות איך הפכת להיות מקובל ומוערך על מגזרים וקבוצות במפלגה. רק לאחרונה הצטרפת אליי לסיור לילה שקיימתי בכיכר ציון שבמרכז ירושלים. שוחחנו עם בני נוער משוטטים ברחובות, חסרי בית.

מפלגת העבודה זקוקה לפנים רעננות וצעירות. לאנשים שהנושא החברתי נמצא בראש מעייניהם, לא רק הנושא המדיני. אני מאוד מקווה ורוצה לראות עוד צעירים כמוך מגיעים לצמרת המפלגה.

התפקיד שלקחת על עצמך חיליק לא יהיה קל. אתה מוצא מפלגה השרויה במשבר קשה. יש הרגשה של אבדן דרך. המוסדות של המפלגה כמעט אינם מתפקדים- הועידה לא כונסה כבר מעל לשנה. אין דיונים, אין פעילות שטח אמיתית,  אין צירוף של חברים חדשים, יש עזיבה של חברים וקיימת אי בהירות לגבי מפקד החברים. יש מסך של עלטה על המפלגה ולא בכדי אמרתי השבוע בסיעה שאנחנו נמצאים במצב של דיכאון קליני.

רבים באים ושואלים אם יש בכלל למפלגה הזאת תקומה?

באים ואומרים לי, כמו לרבים מכם בכל מקום בארץ - בשביל מה צריך את המפלגה הזו? יש לה עוד מקום בפוליטיקה הישראלית? הבית הזה כבר הרוס, גמור, שבור. אין לו תקומה. תן למפלגה הזאת למות, למה אתה רוצה להיות היו"ר שלה? תן לה להעלם, ללכת לדרך אחרת, בואו ניצור מסגרת אחרת, טובה יותר, בואו נתמזג, בואו נתפלג, תביאו קפסולת הצלה כמו בצ'ילה.

ואני אומר לאותם אנשים - לא! מה פתאום! זה הבית שלנו. וכמו שפואד אומר - זה בית טוב. זה הבית שאני רוצה להיות בו, שאני מאמין בו ובערכיו. זה הבית שהקים את המדינה, שנמצא במשבר גדול בתולדותיו - בין להיות או לחדול.

אבל דווקא בגלל זה אני מתכוון להילחם על הצלתו, להיאבק על התחדשותו!

זה הבית שאני רוצה להוביל!

אני מתכוון להתמודד על ראשות המפלגה! אני רוצה לעשות זאת בתהליך דמוקרטי, פתוח והוגן.

חברים - אין לנו זמן לבזבז יותר ואין לנו דרך אחרת. רק לעשות הכל כדי להציל את הבית. תראו מה עשו במפלגות אחרות, תראו מה עשתה מפלגת הלייבור בבריטניה רק לאחרונה. אמרתי לאהוד השבוע גם בסיעה וגם היום, שכדי להציל את הבית צריך לקיים דיון פנימי, דחוף, ליצור מהר הסכמה על סדר יום ולוח זמנים פנים-מפלגתי, בשיתוף פעולה, לשנות לחלוטין את כללי המשחק שהיו נהוגים בשנים האחרונות במפלגת העבודה.

רק שינוי כזה יכול להציל את הבית שלנו.

אני רוצה לראות מפלגה דמוקרטית בריאה  שיש בה ויכוחים ודיון אמיתי, אני רוצה מפלגה שבנויה על צוות ולא רק על איש אחד, על הנהגה משותפת ומשתפת, ואני רוצה מפלגה שמייצגת את הציבור הישראלי בערכים של צדק חברתי, שוויון וחתירה לשלום ובטחון.

רבותי, אני אומר לכם - יש סיכוי להציל את הבית, אם ניקח את עצמנו בידיים.

זה תלוי רק בנו. בהצלחה ותודה.עודכן לאחרונה ב- ראשון, 17 אוקטובר 2010 19:42
 

הבא לדיון מאמר זה
הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

מפלגת העבודה בטוויטר

מי מחובר?

אף אחד
באנר