עמוד הבית מאמרים שמאלנים אינם סרבנים
 

שמאלנים אינם סרבנים

PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
יאיר פינק    שבת, 04 אוקטובר 2014 11:43
Share

השוליים הפוסט־ציוניים בישראל חוזרים ותוקפים בחריפות את חברת הכנסת שלי יחימוביץ'. חטאה המוסרי היה התנגדותה הנחרצת לסירוב פקודה ביחידה 8200, וההפרדה הדיכוטומית שעשתה בין שמאל ציוני, החותר לסיום הסכסוך מתוך אהבת העם, המבקר את המדינה ונלחם למענה גם יחד, לבין סרבנים המכונים בטעות שמאלנים, אך הקשר בינם לבין השמאל הוא רק הצלחתם למנוע מהשמאל אהדה ציבורית ויכולת להחליף בעתיד את שלטון הימין.

יאיר פינקהשמאלנים הציונים אוהבים את המדינה, משרתים בצה"ל ומבינים שאין לנו ארץ אחרת. יש לנו זכות היסטורית ומוסרית לחיות כאן, ולכן עלינו להפוך אותה למדינת מופת החיה בשלום עם שכנותיה ומאפשרת שוויון הזדמנויות. השמאלנים הללו מאמינים שהמדינה אחראית לאזרחיה, ולכן עליה לספק שירותים בסיסיים, בלי הבדלי דת, גזע ומין.

השמאלנים הציונים חותרים להסכם שלום, שיתבסס על גבולות 1967, עם חילופי שטחים, ובלא חזרת פליטים פלסטינים לתוך ישראל. אולם שלא כמו הסרבנים, אין הם מוכנים לחתום על כל הסכם. ביטחון הישראלים הוא בראש מעייניהם, והרצון שלהם לשלום נובע מתוך אינטרס ציוני להמשך קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. הישראלים הללו שונאים את הגזענות וההסתה על כל צורותיה, ונאבקים נגדה.

השמאלנים אוהבי המדינה מתמקדים לא מעט במה שקורה גם בתוך הגבולות. הם רואים במאבק בעוני, בהפרטה ובפערים החברתיים את הבסיס הציוני־המוסרי לישיבתנו בחלקת האדמה הזאת. הבריאות, החינוך, הביטחון ועוד הם האחריות של ממשלת ישראל לאזרחיה. צמצום השירותים הניתנים לנו הוא בניגוד לאתוס הציוני שבנה דור המייסדים. איגודי עובדים וקואופרציה הם חלק מהתשובה שלנו לגידול בפערים החברתיים.

השמאלנים הללו מתגייסים למילואים, גם במקומות שלא יהיו בשליטת ישראל, ואפילו נוהגים להחמיא למדינה על הטוב שיש בה, עם כל הביקורת הקשה שלהם על מדיניות הימין.

השמאל הזה, שהסרבנים בזים לו, הוא שמאל לאומי, שקודם כל דואג לישראלים. אכן, לסרבנות משמאל ומימין יש מקום בשולי הדמוקרטיה שלנו, אולם לדידנו — כפי שאמר ראש הממשלה המנוח יצחק רבין — היא מערערת את יסודות המדינה ופוגעת בצבא ובחיילים היקרים שלנו, ולכן אנחנו מגנים אותה. פקודה שמתנוסס מעליה דגל שחור — לא מבצעים; פקודה שאיננו מסכימים לה פוליטית — מבצעים.

===================================================

הכותב סרן במילואים ולשעבר ראש המטה שלי יחימוביץ' וטורו פורסם במקור באתר הארץ.

 
הודעות: לפני 2 שנים, 9 חודשים על ידי Xantippe #8580
ניסחת פשוט ונפלא את החזון של השמאל, שזו טובת כל המדינה. אך מה לעשות ומחצית מהעם כאילו עיוור ונגרר ביתר קלות אחרי הסתה לשנאה על בסיס דת, גזע ודיעות פוליטיות?

הבא לדיון מאמר זה
הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

מפלגת העבודה בטוויטר

מי מחובר?

אף אחד
באנר