עמוד הבית מאמרים יצחק בן אהרון‚ לזכרו
 

יצחק בן אהרון‚ לזכרו

PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
עורך ראשי    שישי, 19 מאי 2006 12:35
Share

ביום שישי כ"א אייר תשס"ו‚ ה- 19 לחודש מאי 2006 בקיבוץ גבעת חיים מאוחד‚ הלך לעולמו אחד מהוגי הדעות ומנהיגיה הגדולים של תנועת העבודה הישראלית והוא בן 99 שנים.

בן-אהרון‚ סימל עבור רבים מאיתנו את עברה המפואר של התנועה. ברעיונותיו - כפי שבאו לידי ביטוי בכתב ומעל במות שונות - היווה השראה להמשך קיומה של תנועה סוציאל-דמוקרטית  עכשווית‚ מעודכנת ובעיקר אקטואלית ולוחמת. גם בערוב ימיו‚ שימשו אישיותו התבטאויותיו לפיד לפני המחנה וסמל למנהיגות ערכית אמיתית.

  יצחק בן אהרון  יצחק בן אהרון

יצחק בן אהרון בנאום לחברי אגד יצחק בן אהרון בכנסת  יצחק בן אהרון

כאחד מאבות התנועה ומסמליה הגדולים‚ במשך עשרות שנים‚ ייזכר בן-אהרון בזכות פועלו וקריירה של עשייה ציבורית ללא פשרות.

במהלך הקריירה המפוארת שלו במפ"מ‚ אחדות-העבודה -פועלי-ציון‚ המערך ומפלגת-העבודה ובתפקידיו הציבוריים כמזכ"ל ההסתדרות‚ חבר-כנסת ושר התחבורה ובעיקר כחבר מוסדות התנועה ידע תמיד לשלב בין אידאולוגיה מרחיקת ראות ומעשה הבא להגשים אותו רעיון.

 

עודכן לאחרונה ב- שלישי, 07 אוקטובר 2008 12:03
 
Comments (3)
3 חמישי, 15 מאי 2008 11:10
guest
היום 15.05.08 מספר ימים לפני יום השנה לפטירתו אף אחד לא בקיבוצו לא בתק"ם לא בועד הפועל לא ב"עבודה" זוכר לציין את מורשתו כבוד האדם העובד ללכת קדימה עם העתיד אבל לא לשכח הרוח הסוציאל דמוקרטית הרוח האנושית החמלה היהודית וזה חבל מאד
2 שישי, 19 מאי 2006 22:32
עדה רבון
רק מי שרחוק מבן אהרון כרחוק מערב ממזרח, יכול לכנות את בן אהרון "יצחק", כשם שמכנה אותו אולמרט בהודעתו הרשמית. זהו שם שגם מקורביו המקורבים לא כינו אותו בו. הוא היה לכולנו, קרובים יותר וקרובים פחות, בפשטות - "בן אהרון". אתגעגע למוחו המחודד, לאומץ שלו מול צמרת מפא"י כמו גם אל מול מיסתורין האינסוף והמוות, לחוש ההומור שלו, לתאוות החיים שלו, לאהבת האדם שבו, לאי כניעתו לאופנות אידיאולוגיות אופורטוניסטיות, ליכולתו לזהות את מהות הבעיה ודבקותו בפתרונות הנכונים בעיניו [ובעיני, ברוב המקרים] , גם אם לא פופולריים, לידע העצום שאגר בחייו וידע לעשות בו שימוש, וגם לחולשותיו - שהיו כה אנושיות, וברוב המקרים הוסיפו לו חן, קסם ונגישות. למרות שברור כי אדם בן קרוב למאה , גורלו למות, לכתו כואב מאוד.
1 שישי, 19 מאי 2006 21:40
הפרולטר {אסף הלחמי}

 


חבל שהנהגת מפלגת העבודה הנוכחית, לא לוקחת דוגמא לגדלות הנפש, המסירות והדבקות בדרך של אנשים כבן אהרון.

 

דור שנעלם ומשאיר אחריו תנועה חבולה ומוכה.

יהי זכרו ברוך.


הבא לדיון מאמר זה
הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

מפלגת העבודה בטוויטר

מי מחובר?

אף אחד
באנר