עמוד הבית מאמרים בוחרים רשימת אמת
 

בוחרים רשימת אמת

PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
עורך ראשי    שבת, 14 ינואר 2006 10:42
Share

הבחירות לרשימת העבודה לכנסת ה- 17 יתקיימו במהלך השבוע הקרוב ולמרות שעמדת מערכת הבמה הרעיונית הנה שלא לתמוך במועמדים באופן רשמי וגלוי‚ הרי שהיא יוצאת בקריאה ברורה לקהל הגולשים וחברי התנועה -

בוחרים רשימת אמת - לא רשימת עוז!

בחירות של עמיר פרץ הביאה למפץ גדול בפוליטיקה הארצית וגררה עמה גל הדף חסר-תקדים שאת תוצאותיו אנו רואים במה שמתרחש במפלגות האחרות - הקמת קדימה‚ החלשות הליכוד‚ קריסת שינוי ועוד. לפני הבחירות‚ לתפקיד היושב-ראש‚ קראה מערכת הבמה לשינוי חד וברור באופי הנהגת-התנועה וזאת בכדי לאפשר תחילתו של מהלך לשיקום מוסדות התנועה. בחירתו של פרץ מהווה צעד ראשון וחשוב‚ אולם הדרך עוד ארוכה. מי שהשלה את עצמו וחשב שהתנועה מוכנה לתפוס את השלטון טעה. כעת‚ נדרשת עבודת נמלים של המזכ"ל כבל והיו"ר פרץ לחיבור מחדש לשטח.

עם זאת‚ אין בבחירתו של פרץ מבחינת הפיכתה של מפלגת העבודה לראי של מפלגת עוז וחזרה לימי ההסתדרות האפלים. לפיכך‚ מסתייגת המערכת מהעובדה שכל מזכיר מועצת פועלים רואה את עצמו ראוי לשבת בכנסת (ואין כאן ניסיון לפסול כל אחת ואחד מהם באופן אישי)! העובדה שרשימת המועמדים עמוסה במי שהיו‚ עזבו וחזרו לחיק התנועה אינו בריא להתגבשות של תנועת עבודה רחבה המייצגת כלל הציבור.

מערכת הבמה-הרעיונית קוראת לכלל חברי ותומכי התנועה להקפיד ולבחור לרשימת העבודה לכנסת ה- 17 את מי שמייצגים באופן אמיתי את ערכי תנועת-העבודה - בהיבט החברתי‚ המדיני והכלכלי. חברים שנמצאים אתנו לכל אורכה של הדרך והציגו נאמנות ומסירות לדרכה של התנועה גם בזמנים קשים. יתר על כן‚ ישנה חשיבות ראשונה במעלה לשימור השדרה המרכזית של הנהגת התנועה וייצוגה בכנסת. עם עזיבתו (המבורכת) של שמעון פרס ופרשת חברים כבייגה שוחט‚ עמרם מצנע ואהוד ברק יש לשמר ברשימה את החברים הותיקים כגון פואד בן-אליעזר‚ מתן וילנאי - מצד אחד ולחזק את הדור הצעיר בדמותם של יצחק-הרצוג ואחרים.

רשימה מנוסה ובעלת קבלות מוכחות‚ בליווי דם חדש מהמחוזות תאפשר למפלגת העבודה להציג רשימת א.מ.ת בקלפי!

 
Comments (8)
8 שני, 23 ינואר 2006 11:25
יותר מ 60.000 חברים אמרו את המילה הקובעת וזה הזמן להתלכד מאחורי הרשימה.כפי שהיה אפשר לצפות לא כולם מרוצים ממיקומם או ממיקום מועמדיהם, בסיכום יש כל הסיבות הטובות ליהיות מרוצים.וטוב שהנהגת המפלגה לא רצה לשנות או לשריין לברק לא מקום ולא תפקיד.זעמו המתוקשר רק תביא לנו ברכה
7 שני, 16 ינואר 2006 18:38
הפרולטר {אסף הלחמי}
שלום יהושוע, גם ברק וגם מצנע ברחו או נשברו מסיבה משותפת - חוסר ניסיון להתמודד עם עבודה בשותפות פוליטית של קבוצת אנשים בעלי אינטרסים. את זה לומדים רק בקורס אחד - החיים והניסיון הנצבר בהם. גם רבין כשל בכהונתו הראשונה כראש-ממשלה צעיר ... צא ולמד! אשר למנגנון והמזהים עצמם - אין לי דבר וחצי דבר נגדם (או עימם). רק מפריע לי שלא זכינו לזיו פניהם מספר שנים ובאופן 'מוזר' ובלתי-מוסבר פתאום כול ראשי המחוזות בהסתדרות מתמודדים למקום בכנסת! שגעון גדולות או ניסיון פשוט להשתלט?
6 שני, 16 ינואר 2006 13:05

 


עוד פעם תודה לפרולטר!

 

יש גם שם לפרולטר?

התודה היא על שינוי הגרסה, זה כבר לא אנשי מנגנון אלה "מזהים עצמם עם ההסתדרות"-מה רעב זה ? זה מזכיר את עמדת הימין שתמיד תקף את ההסתדרות-לגבי הקורס בו לומדים להיות ראש ממשל,עמדת הבמה מוזרה ביותר! ברק ומצנע הם שני דברים שונים ברק נכשל בניהול מדיניות וברח הביתה,את מצנע שברו חבריו להנהגה.אני תקוה שעמיר פרץ עשוי מחומר אחר ויעמוד במבחן. לצידו יש לבחור כוורת המסוגלת להלחם לחלוקה יותר צודקת של "העוגה" הלאומית ,ולחתירת אמת לשלום.

5 שני, 16 ינואר 2006 00:18
עורך ראשי

 


ראשית, אם תבדוק תראה שגם ברשימה הארצית יש כמה וכמה מועמדים המזהים עצמם עם ההסתדרות וטוענים לבכורה.

 

בנוסף, עמדת הבמה שלא לומדים להיות ראש-ממשלה מחוץ לכנסת (ראה תקדימי ברק ומצנע) ולכן ראוי שמי שהנו מועמד חדש ידע שמקומו בספסלים האחוריים.

לעניין המחוזות, בכל מחוז יש מועמד שהנו איש הסתדרות ... וזאת מבלי לפגוע במי מהם באופן אישי.

4 ראשון, 15 ינואר 2006 18:30
תודה לפרולטר-לא זיהיתי בין מועמדי הרשימה הארצית מישהו מאנשי מנגנון ההסתדרות-ושם עיקר המעבק-בין מועמדי הסקטורים או המחוזות רקטבעי שגם אנשי ההסתדרות מציגים אתעצמם-במה הם נופלים משפע עורכי הדיןאו כל מקצוע אחר ?
3 ראשון, 15 ינואר 2006 18:15
עורך ראשי

 


יהושוע שלום,

 

 מערכת הבמה לא נכנעה לפיתוי אלא ממשיכה במדיניות שהיא מציגה מראש וקוראת להטמיע את הצורך בחידוש ההנהגה באופן מחזורי (ראה מסמך 'קריאה לפעולה'). מעצם טבע הדברים המערכת לא מאמינה בהחלפה גורפת של כול שכבת ההנהגה ומכאן הקריאה שלה למנוע את הסחף הקיים היום להחלפתה באנשי מנגנון ההסתדרות.

כאמור, מערכת הבמה איננה מחויבת לאף מועמד ומצהירה על זה חזור והצהר. יתרה מזא, המערכת דוגלת בחופש הדעה ומאפשרת הבעתה.

2 ראשון, 15 ינואר 2006 11:55
מאכזב לדעת שמערכת האתר לא עמדה מול הפיתוי מפרסמת המלצות איך לבחור.כך גם מתברר את מי זה משרת. חבל !כ ש29 מועמדים נלחמים על 13 המקומות ברשימה הארצית (כולל נשים) ברור שלא כל הוותיקים יכנסו ולא כל החדשים יצליחו.החברים יחליטו בסופו של דבר מי מייצג באמת את דרכה של מפלגת העבודה לצדק חברתי ושלום.
1 שבת, 14 ינואר 2006 15:01
guest
לא לאני ההסתדרות! לבחור אנשים מהמפלגה ולא כול מיני עסקנים כאלו!

הבא לדיון מאמר זה
הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

מפלגת העבודה בטוויטר

מי מחובר?

אף אחד
באנר