עמוד הבית חדשות סקר: העבודה תזכה ל-10 מנדטים
 

סקר: העבודה תזכה ל-10 מנדטים

PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
הארץ, יוסי ורטר    חמישי, 20 ינואר 2011 11:28
Share

יוסי ורטר, בעיתון הארץ, מפרסם כי מפלגת העבודה זוכה בעד 10 מנדטים בבחירות עתידיות לכנסת. זאת עוד בטרם גובשה רשימה מלאה והליך ההתפקדות שמורגש בשטח רק החל! "... נתונים אלה מצביעים על כך שהפילוג במפלגת העבודה לא רק שלא המית אותה, אלא במידה רבה העניק לה חיים חדשים".

מפלגת העבודה זוכה ל-10 מנדטים

" ח"כ שלי יחימוביץ', הנמנית עם שמונת חברי סיעת העבודה שנותרו בה לאחר פרישת ברק ואנשיו, היא המועמדת שעשויה להביא לעבודה את מספר המנדטים הרב ביותר מבין ארבעת המועמדים האפשריים לראשות המפלגה. כך עולה מסקר "הארץ דיאלוג" שנערך שלשום.

הסקר, בפיקוחו של הפרופ' קמיל פוקס מאוניברסיטת תל אביב, בדק כמה מנדטים תקבל העבודה אם יעמדו בראשה שני ח"כים שכבר הצהירו כי יתמודדו: השרים לשעבר יצחק הרצוג ואבישי ברוורמן, ושניים נוספים שעל פי דבריהם שוקלים זאת: יחימוביץ' ויו"ר העבודה לשעבר עמרם מצנע.

 

כיום, העבודה נטולת המנהיג זוכה בסקר לחמישה מנדטים בלבד. יחימוביץ' כמנהיגתה, מכפילה את מספר המנדטים לעשרה. מצנע מוסיף ארבעה מנדטים, הרצוג שלושה וברוורמן אינו מוסיף אף לא מנדט אחד.

נתונים אלה מצביעים על כך שהפילוג במפלגת העבודה לא רק שלא המית אותה, אלא במידה רבה העניק לה חיים חדשים. העדפתה של יחימוביץ', ח"כית צעירה יחסית שבניגוד לחבריה מעולם לא כיהנה כשרה, ועוסקת בכנסת אך ורק בנושאים כלכליים חברתיים, מעידה על כך שבוחרי העבודה מעוניינים במפלגה בעלת אוריינטציה חברתית וסוציאל-דמוקרטית ברורה.

בפני יחימוביץ' עומדות כיום שתי אפשרויות: להתמודד לראשות העבודה או לפרוש ולהקים מפלגה חדשה סוציאל-דמוקרטית. עד לפרישתו של ברק, יחימוביץ' נטתה יותר לכיוון המפלגה החדשה, אולם הפילוג של תחילת השבוע עשוי לגרום לה להחליט להישאר ולרוץ לראשות העבודה.
"

הידיעה פורסמה במקור באתר הארץ.

עודכן לאחרונה ב- חמישי, 20 ינואר 2011 21:08
 

הבא לדיון מאמר זה
הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

מפלגת העבודה בטוויטר

מי מחובר?

אף אחד
באנר