עמוד הבית במפלגה עדכונים מפלגתיים מפלגת העבודה מגיבה לנושא קניית קולות בפריימריז
 

מפלגת העבודה מגיבה לנושא קניית קולות בפריימריז

PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
מפלגת העבודה    שלישי, 05 מרץ 2013 09:28
Share

בימים האחרונים, מתפרסמות בכלי התקשורת השונים עדכונים על חשד לקניית קולות בפריימריס של מפלגת העבודה- יושבת ראש מפלגת העבודה והמזכ"ל מגיבים לדברים:

"אנו מגנים בחריפות את התופעות המתוארות בכתבה ומביעים שאט נפש מהן. לשמחתנו מי שביצעו לכאורה את המעשים אינם חברים עוד במפלגת העבודה ... מפלגת העבודה ביצעה בשנה וחצי האחרונות שורה של מהלכים להבטחת טוהר הבחירות וניקיונן. המפקד של מפלגת העבודה כיום הוא חופשי ואידיאולוגי ברובו המכריע, ויותר ויותר מתפקדים עושים זאת מביתם, באופן עצמאי, באמצעות האינטרנט ... בפריימריז לחברי הכנסת לא פורסמו התוצאות בישובים והן נעולות, בלתי מעובדות, בכספת, כדי למנוע לחץ על המצביעים מצד גורמים שונים. כמו כן הפעילה ועדת הבחירות עורכי דין וחוקרים פרטיים ביום הפריימריז, ואלה התריעו בזמן אמת על כל ניסיון הטיה של ההצבעה. בקלפיות אלה הופסקה מיידית ההצבעה. בכוונתנו להמשיך ולעמול על טוהר המפקד ונתייחס בחומרה מרובה לכל ניסיון לבצע מעשים מהסוג המתואר ..." (Ynet, 5.3.13).

יחימוביץ', הוסיפה והבהירה בראיון רדיו (גלי צה"ל, 5.3.13)ואמרה "... לצערי הרב מאוד זה התרחש בפריימריז של מפלגת העבודה ... וכבר אתמול ניסחנו הודעת גינוי חריפה בשמי ובשם מזכ"ל המפלגה בה אנחנו מביעים שאט נפש מהתופעות המתוארות בכתבה. לשמחתי, חבר הכנסת שהיה מעורב בדברים לכאורה כבר אינו חבר מפלגת העבודה ...לו היה בידי בדל ראייה לדברים, הייתי מגישה מיד תלונה למשטרה ... אני קוראת לכל מי שהיה עד לכך שיעשה תיקון ויפנה למשטרה שם כבר מתנהלת חקירה ...".

נוסח ההודעה  המלאה: "אנו מגנים בחריפות את התופעות המתוארות בכתבה ומביעים שאט נפש מהן. לשמחתנו מי שביצעו את המעשים אינם חברים עוד במפלגת העבודה.

מפלגת העבודה ביצעה בשנה וחצי האחרונות שורה של מהלכים להבטחת טוהר הבחירות וניקיונן: אנו מבצעים בדיקה קפדנית לטפסי ההצטרפות, איננו מאפשרים תשלום של דמי חבר  בצ'קים או במזומן אלא אך ורק בכרטיסי אשראי או באמצעות חשבונות בנק אישיים, איננו מאפשרים תשלום של אדם אחד על קבוצת אנשים ודורשים התפקדות אישית, אנו מקיימים הצלבות מול מפלגות אחרות ומאמתים את נתוני החברים במשרד הפנים, ועוד. המפקד של מפלגת העבודה כיום הוא חופשי ואידיאולוגי ברובו המכריע, ויותר ויותר מתפקדים עושים זאת מביתם, באופן עצמאי, באמצעות האינטרנט.

בפריימריס לחברי הכנסת לא פורסמו התוצאות בישובים והן נעולות, בלתי מעובדות, בכספת, כדי למנוע לחץ על המצביעים מצד גורמים שונים. כמו כן הפעילה ועדת הבחירות עורכי דין וחוקרים פרטיים ביום הפריימריס, ואלה התריעו בזמן אמת על כל נסיון הטיה של ההצבעה. בקלפיות אלה הופסקה מיידית ההצבעה.

בכוונתנו להמשיך ולעמול על טוהר המפקד ונתייחס בחומרה מרובה לכל ניסיון לבצע מעשים מהסוג המתואר בכתבה. בסופו של יום נבחרה רשימה מצוינת בידי המתפקדים החופשיים של מפלגת העבודה ואנו קוראים לציבור החופשי שמאמין בדרכנו להתפקד למפלגה ולהשפיע על חייה הפוליטיים."

לפרטים נוספים, בקרו באתר מפלגת העבודה.

עודכן לאחרונה ב- שלישי, 05 מרץ 2013 23:09
 
הודעות: לפני 4 שנים, 2 חודשים על ידי ינון יהל #8360
את נשוא הבעיה של קניית הקולות (או מכירתן),
מר סמי שושן, גיסו של עמיר פרץ, אני מכיר מזמן.
שנים רבות התגוררתי במצפה רמון, ונלחמתי נגד כל מה
שייצג.
מתגבשת אצלי תחושה עמומה, אך מתחזקת והולכת, שמה שענין
בעיקר כמה וכמה אישים במפלגה היה לבוא חשבון עם עמיר פרץ.
נקודה. הבעיה, שזה שנים יש במפלגה תופעה של אי סדרים,
בסדר גודל זה או אחר, בבחירות, היא משנית ושולית בעיני רבים,
ולאוו דווקא טובים.
אשמח להתבדות, כמובן, אם וכאשר יתברר לי שנעשתה חקירה עמוקה ויסודית בנושא. פעילותו של שושן במצפה רמון ידועה במפלגה
מזמן. פעם אחר פעם אחר פעם העליתי זאת והתרעתי על כך:
בזמני אופיר פינס, שתמכתי בו באחד הסבבים שם או
עינת וילף, אם להביא שתי דוגמיות. איש לא רצה לנגוע בנושא.

אז אם הנושא יתחיל ויסתיים לו, בעוד מתקפה חלולה על גיסו של שושן, עמיר פרץ, אדע לי סופית ונחרצות, מה באמת מענין את מפלגתי, ואת מנהיגיה ה"נבחרים".

הבא לדיון מאמר זה
הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

מפלגת העבודה בטוויטר

מי מחובר?

אף אחד
באנר